0 533 033 03 39

Hemen İletişime Geçim

0 326 215 54 53 – 0 533 033 03 39

info@samfransotel.com

Yapımı tam 3.5 yıl süren eşsiz bir güzelliğe sahip olan otelimiz, 1800’lerden kalma tarihi bina olarak ikiye ayrılıyor.
Ortak bir avlusu olan iki konak ermeni kadının konakları olarak biliniyor.

Türkiye’de neredeyse hiçbir yerde bulunmayan beyaz ve mavi çinilere sahip olan, avlusunda 150 yıllık kesme taştan yapılan su kuyusunun halen çalışır durumda olmasından konağımızın 1,5 asırlık geçmişe sahip olduğunu görebiliyoruz. Geleneksel Antakya evlerinde görmeye alışık olduğumuz turunç,  şeftali ve yenidünya ağaçları avlumuza nefis kokular yayarken dokumuza doğal güzelliğini de katmayı ihmal etmiyor.

Yapılan restorasyonda eski Antakya Evi olma özelliğini %100 koruma düşüncesini gerçekleştirmek, siz değerli misafirlerimize Antakya’ nın tarihi dokusunu hissetmeniz adına ve konforunuz için gerekli tüm detayları gerçekleştirdik. Diğer eski Antakya evlerine göre daha büyük boyutlarda inşa edilen konağımızın restorasyon sırasında bölgenin en hassas mimar ve ustalar yer aldı. Her bir taşın özenle işlendiği yapımızda en büyük bütçe restorasyona ayrıldı. Tarih kokan bu yerde eskiden burada yaşayan insanların izlerini iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Bulunduğu konum itibarıyla da tarihi bir öneme sahip olan konağımızın avlusu ve balkonları Habib-i Neccar dağına tamamen hakim olmakla beraber Antakya’yı Antakya yapan tarihi ve  kültürel değerlere de yürüme mesafesi kadar yakın. Yahudi Havrası, Ortodoks Kilisesi, Sermaye Camii ve Habib-i Neccar Camii gibi geçmişin izlerini taşıyan merkezlerin tam ortasında oluşu da konumumuzu birden fazla kültürle ruhunuza bir şölen yaşatacak değerde kılıyor. Konağımız aynı zamanda St.Pierre Kilisesi güzergahında, Antakya merkeze ve Asi nehrine 200 metre mesafede bulunarak misafirlerimize seyahat kolaylığı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Özellikle günde binlerce insana misafirlik eden meşhur uzun çarşıya yürüme mesafesinde olması Samfranss ’da konaklarken kendinizi evinizde hissettirecek doğallığa zemin hazırlıyor. Bunların yanı sıra otelimizde kullanılan tüm mobilyalar

Antakya’nın en tecrübeli ve ödüllü ahşap oyma mobilya ustası tarafından 1 yıllık çalışma ile tamamen el yapımı olarak hazırlanmıştır. Kısacası konağımızda kendinizi tarihin derinliklerinde bulacak, kaliteli hizmetimizle hafızanıza mutlu anılar iliştirecek ve Antakya’nın tüm tarihi dokusunu içinize çekeceksiniz. Siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyarız.

  • Yöresel sabah kahvaltısı
  • 7/24 Kahve servisi
  • İstenildiği takdirde rehberlik hizmeti
  • Havaalanı transfer
  • Gruplara yemek
  • Antakya’nın merkezinde
  • Rahat ve konforlu
  • Konsept tarzıyla
  • Araç Kiralama
  • Rehberlik

SAMFRANSS OTEL